Auktion 24/11 klockan 16
22/11 12 - 19
23/11 12 - 17
24/11 12 - 16
Lowest lot number
865
Starting bid1,500 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
866
Ahlgrensson, Fritz, akvarell, flanerande par, signerad och daterad 1891, 23 x 31 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
867
Okänd konstnär, olja, pojkar vid gärdesgård, signerad Hedman och daterad 39, 75 x 115 cm
Starting bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
868
Malek, Antonin, blandteknik, komposition, signerad och daterad 1970, synlig storlek 30 x 26 cm
Starting bid2,200 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
869
Knight, Charles efter Russel, John, etsning, handkolorerad, "The favourite rabbit" 1792, synlig pappersstorlek 25 x 37 cm
Starting bid1,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
870
Fat, förtent koppar (?), Islamiskt kulturområde, dia 55 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
871
Okänd konstnär, olja med collage, komposition, otydligt signerad, 33 x 51 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK