Söndag 25/8 kl 16.

Fredag 23/8 12-19

Lördag 24/8 12-17

Auktionsdagen 12-16

Odlingstält, Silverbox, oöppnat i originalförpackning
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti EP/singlar, ca 100 st, bl a Gärdestad, Monkees, Orbison, Steele mm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Kaffeservis nysilver, kanna höjd 30 cm
Est400 - 500 SEK
Grill, svartlackerad metall, Danroaster, "Professional Pigroaster", l 150 cm, bruksslitage
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Schackbräde med pjäser, onyx, bräde 34 x 34 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, skål på fot, med hänklar, nysilver, Danmark, längd 28 cm
Est300 - 400 SEK
Kompressor, Toolex, 24 l, 2 hk, 8 bar, i (skadad) originalförpackning, förefaller oanvänd
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Kompressor, Monzun, 1,5 hk,
Kompressor, Monzun, 1,5 hk,
Est400 - 500 SEK
Kompressor, Polaris MK 282 M, 2.5 hk, 10 bar
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti miniatyrljusstakar, 5 st bl.a Qvistgaard, Jens Harald för Dansk Designs
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Hänglås, smide,1800-tal längd 10 cm inklusive nyckel
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Damskor, 1 par, Bally, stl 40
Damskor, 1 par, Bally, stl 40
Est600 - 700 SEK
Est3,400 - 3,600 SEK
Est1,400 - 1,500 SEK
Korkislagare, trä och smide, 1800-tal, h 26 cm
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Miniatyrmålning på porslin, sekelskiftet 1900, Kristus, i förgylld mässingsram, a tergo etikett Linder Lucerne, total h 10,5 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Mekanisk leksak, plysch och metall, apa med cymbaler, Carl Max, 1900-talets mitt, h 19 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Rörradio, Sonofon Princess, längd 49 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti filmrullar mm, US Army, WWII
Est300 - 400 SEK
Skivspelare, Garrard, SP 25 MK III
Est500 - 600 SEK
Stort parti elektronik, transceivers mm, ej genomgånget
Final bid1,700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Ljusstake, mässing, empire, 1800-talets början, h 30 cm
Est500 - 600 SEK
Dockvagn, metall och svärtat trä, h 71 cm, smärre skador
Est300 - 400 SEK
Sadel, Stubben
Sadel, Stubben
Est700 - 800 SEK
Stumpastake, bok, mässing och smide, 17-1800-tal, h 22 cm
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est3,000 - 3,200 SEK
EU-flagga, 220 x 140 cm
EU-flagga, 220 x 140 cm
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Stort parti Lego Duplo
Stort parti Lego Duplo
Est300 - 400 SEK