Auktion 28/7 16.00.

26/7 12-19

27/7 12-17

28/7 12-16

Okänd polsk  konstnär, olja, fiskebåtar, signerad Zukowski och daterad 1979, 48 x 67 cm
Est400 - 500 SEK
Öström, Folke, olja, stadsbild, signerad, synlig storlek 31 x 38 cm
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Åslund, Acke, teckning, hästdragen släde, signerad Brattland (Åre) och daterad 1941, synlig pappersstorlek 38 x 58 cm
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Lindstrand, Dan, olja, 28 x 36 cm
Est400 - 500 SEK
Inramade tryck, 3 + 2 st, hästmotiv, yttermått 35 x 43 cm och mindre
Est400 - 500 SEK
Åslund, Acke, teckning, man och häst, signerad mars 1937, synlig pappersstorlek 23 x 32 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Brooks, Thomas, efter honom, roulettegravyrer och akvatinter, 1 par, "Launch of the lifeboat" respektive "The return (saved from the wreck)" 1871, ed Brooks & Son, synlig pappersstorlek 50 x 90 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est700 - 800 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Saint-Génies, Francis de Lassus, färglitografi, kvinna, signerad och numrerad 59/200, synlig pappersstorlek 105 x 75 cm,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Åberg, Lasse, färglitografi, signerad och numrerad EA, synlig pappersstorlek 40 x 29 cm
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Disney, Walt, efter, färgoffset, 2 st, synliga pappersstorlekar 30 x 40 cm
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd konstnär, olja, stadsbild, signerad Nygren, 41 x 33 cm
Est400 - 500 SEK
Verde, Vincent, olja, "Den hidtil ukendte", signerad, a tergo dedikation, 40 x 23 cm
Est600 - 700 SEK
Kåks, Olle, färgserigrafi, komposition, signerad och numrerad 3/50, 74 x 56 cm, medföljer utställningsaffisch Hishult 1994/95
Est300 - 400 SEK
Svipdag, Elin, olja, Vårflickan, signerad, 100 x 78 cm
Est800 - 700 SEK
Velcic, Zdenko, blandteknik, komposition, signerad och daterad 2003, synlig pappersstorlek 39 x 51 cm
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Du Mats (Mats Bengtsson), olja, strandmotiv med fyr, signerad, 24 x 24 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Du Mats (Mats Bengtsson), olja, "Falkenbergssand i skorna", signerad och daterad -93, 90 x 120 cm
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK