26/4 kl 12 - 19

27/4 kl 12 -17

28/4 kl 12 - 16

28/4 kl 16

Final bid1,400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
De Luca, Arturo, olja, sittande kvinnor, signerad, 40 x 35 cm
Final bid1,800 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Kuverttallrikar, teak, 18 st, diameter 27 cm
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Golvur, bemålat och bronserat trä, så kallat Borholmerur, hane, urtavla märkt Uhrmagerinteresskabet, höjd 199 cm
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Kniv i balja, helhorn, samearbete, 1900-talets mitt, dekor av same i akkja mm, total l 27 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est3,400 - 3,600 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est500 - 600 SEK
Skulptur, bemålad metall, duvpar, höjd 25 cm
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Leopold, Joseph Friedrich, kopparstick, Douay, omkring 1710, synlig pappersstorlek 47 x 60 cm
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Wärff, Göran för Orrefors, ljuslykta, glas, "Polar", etikettmärkt, höjd 16 cm
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Uppblåsbar reklamskylt, i form av Cola Zeroflaska, h 125 cm
Est600 - 700 SEK
Coca Colakyl, i form av Coca Colaflaska, h 175 cm, ej funktionstestad
Est3,600 - 3,800 SEK
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa", signerad och numrerad 274/310, ur 70-årsmappen, synlig pappersstorlek 31 x 42 cm
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Olson, Axel, färglitografi, "Sommarbukett", signerad och numrerad EA, synlig pappersstorlek 59 x 43 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Olson, Axel, färglitografi, "Kväll", signerad och numrerad 184/260, synlig pappersstorlek 44 x 52 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Kåks, Olle, färglito, komposition, signerad och numrerad 134/150, daterad -82, synlig pappersstorlek 60 x 44 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Final bid1,100 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Berg, Monica, olja, kvinnlig figur, signerad, 100 x 80 cm
Est600 - 700 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Thorén, Esaias, färglito, "Improvisation", signerad, daterad -70 samt numrerad 274/310, ur 70-årsmappen, synlig pappersstorlek 43 x 32 cm
Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Jonson, Sven, färglito, "Nattbild" signerad och numrerad 274/310, ur 70-årsmappen, synlig pappersstorlek 30 x 37 cm
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Olson, Erik, färglito, "Efter oss syndafloden", signerad, daterad 1970 och numrerad 274/310, ur 70-årsmappen, synlig pappersstorlek 38 x 49 cm
Final bid900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK