26/4 kl 12 - 19

27/4 kl 12 -17

28/4 kl 12 - 16

28/4 kl 16

Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Bordslampa, cloissonné, Kina, 1900-talets 1 hälft, dekor av fåglar och blommor, höjd inklusive lamphållare 59 cm
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Guanyin, blanc-de-Chine, Kina 18-1900-tal, , höjd 32 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid2,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, vas, delvis patinerad mässing, dekor av Koi-karpar, diameter 20 cm
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Kista, skuret kamferträ, Kina, längd 104 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est700 - 800 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Kamferkista, Kina, bredd 102 cm
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Est2,000 - 2,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Öskar för kanot, skuret trä och flätad bast, Salomonöarna, längd 41 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est700 - 800 SEK
Est500 - 600 SEK