Lowest lot number
Est1,100 - 1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
Figurin, parian, Gustavsberg, sekelskiftet 1900, sittande amorin, h 25 cm
Est500 - 600 SEK
Final bid900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Fiol i låda, P Westergaard, Odense, 1931, medföljer stråkar
Final bid1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Fiol i låda, medföljer stråke mm
Final bid800 SEK
Est300 - 400 SEK
Jalusiskåp, ek, 1900-talets 1 hälft, höjd 100 cm
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd keramiker, skål, terrakotta, geometrisk dekor, signerad IB, dia 35 cm
Est500 - 600 SEK
Kaffeservis, Royal Copenhagen Blå Blomst, ca 40 delar, bland annat 11 koppar med underfat samt kaffekanna, lock till sockerskål med lagning
Est1,100 - 1,200 SEK
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Elektrisk braskamin, EWT optiflame SNE20, 1800-2000 W, höjd 73 cm, fungerar vid test
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Fagerlund, Carl för Orrefors, bordslampa, glas, modell RD1566, dekor i vitt underfång, signerad, h inklusive lamphållare 30 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Hardaga, Tarik, olja med collage, komposition med sittande man, signerad, 55 x 24 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Herrarmbandsur, 18 karat rödguld med svart läderrem, Certina New Art, i originaletui, ägargravyr
Final bid3,800 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Barskåp, mahogny med mässingsbeslag, så kallad Ship's Furniture, 1900-talets 2 hälft, uppfällbar topp, b 82 cm
Final bid2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, sideboard/byrå, 2 lådor i sarg, teak, otydlig signatur, b 50 cm
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Julservisdelar, Jonson bros, ca 40 delar, bl.a 12 mattallrikar
Final bid1,900 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Servisdelar, porslin, B&G Elegance, 18 delar
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti fotogenlampdelar
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer för Göte Möbler, Nässjö, fåtölj, bonat böjträ med svart läderklädsel, 1960-70-tal, etikettmärkt
Est900 - 1,000 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Hansen, Mogens för Stouby, fåtölj, brunbetsat böjträ med ljus skinnklädsel, modell 101, design 1960-tal, etikettmärkt
Est1,100 - 1,200 SEK
Bemålat fotografi, USA, 1920, original stuckram med välvt glas, 47 x 27 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Weckström, Björn för Lapponia, hänge med kedja, så kallad eldbrons, "Betlehem Steel", signerad, h 7 cm, kedja l 70 cm, i etui från Magasin du Nord, Köpenhamn
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Rakspegel, mahogny, 1800-talets 2 hälft, golvmodell, roterbar spegel med justerbar höjd, 2 lådor i sarg
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd dansk konstnär, olja, komposition, signerad SP, 100 x 70 cm, proveniens: inköpt på Galerie Gåsepigen Aalborg
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK