Lowest lot number
Matta, old Pakistan galleri, 250 x 80 cm
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Pedersen, Hugo V, olja, solig interiör, signerad, 61 x 52 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, old Ersari, 195 x 155 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Rams, Dieter/George Jensen för Braun, bordständare, sterlingsilver och plast, reklamgravyr, höjd 9 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer för Georg Jensen, årsskedar, sterlingsilver, 6 st, längd 15 cm, 1979, -80, -84, -86, -87, -88, i originaletui, total vikt 260 gram
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer, serveringsvagn/brickbord, björk med laminatplattor, längd 69 cm
Est600 - 700 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffbord, teak, märkt nr 50, längd 135 cm
Est300 - 400 SEK
Lagerbielke, Erika för Orrefors, vinglas, 7 st, kristall, "Difference Mature", design 2002, etikettsignerade, h 22 cm
Final bid1,100 SEK
Est600 - 700 SEK
Matservisdelar, flintgods Masons, England, 1900-talets 1 hälft
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Taburetter, 1 par, skuret trä, Kina, 1900-talets 1 hälft, tygklädd sits, längd 42 cm, renoverade
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Lind, Folke, olja, "Kummel och prick II", signerad och daterad 1985, 49 x 57 cm
Est500 - 600 SEK
Böcker, Bergman, Bo, knivrelaterade titlar, 33 st
Est1,100 - 1,200 SEK
Brosch, 14 karat rödguld, 1800-talets 2 hälft, i form av fartygsratt, ostämplad men testar på 14 karat, dia 27 mm, vikt 4,6 gram
Est2,200 - 2,400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Herrarmbandsur, 18 karat rödguld, Omega Seamaster, dia 33 mm, svart läderarmband, ägargravyr daterad 1988
Final bid6,000 SEK
Est6,500 - 7,000 SEK
Siersbøl, Herman, egen verkstad, hänge med kedja, sterlingsilver organisk form, stämplat, h 35 mm, kedja l 60 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Jensen, Georg, egen verkstad, brosch, sterlingsilver, modellnummer 224A, dekor av växter, stämplad, l 32 mm
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti bildelar, kamaxel, baklyktor, högtalare mm
Est700 - 800 SEK
Däck på fälg, 4 st, Alfa Romeo, Bridgestone, 205/60/R15
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Olson, Erik, färglitografi, "Komedianterna", signerad, daterad 1955 och numrerad 30/260, synlig pappersstorlek 59 x 51 cm
Final bid800 SEK
Est700 - 800 SEK
Okänd konstnär, skulptur, patinerad brons på stensockel, organisk form, oidentifierad signatur, h 13,5 cm
Est700 - 800 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampa, teak, mässing och glas, höjd 63 cm
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
Matta, Kina, 90 x 60 cm
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Matta, Kina, 90 x 60 cm
Est200 - 300 SEK
Matta, Shiraz, Gabbeh, 105 x 65 cm
Est200 - 300 SEK
Matta, old/semiantik Turkmen (?), 155 x 95 cm
Est300 - 400 SEK
Matta, old Ghom (?), 205 x 120 cm
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Jonson, Sven, färglito, "Gryning", tryckt signatur, numrerad 100/390, synlig pappersstorlek 56 x 68 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Filateli, 1 album, Tyskland
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för Cottex, taklampa, glas och metall, diameter 47 cm
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, rölakan, dekor i grönt, 200 x 140 cm
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, fåtölj, laminerad metall med vit, lammskinnsimiterande klädsel, modern tillverkning
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK