Est1,100 - 1,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Herrarmbandsur, 18 karat rödguld med svart läderrem, Certina New Art, i originaletui, ägargravyr
Final bid3,800 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Weckström, Björn för Lapponia, hänge med kedja, så kallad eldbrons, "Betlehem Steel", signerad, h 7 cm, kedja l 70 cm, i etui från Magasin du Nord, Köpenhamn
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Armring, förgylld metall med olikfärgade kristaller, Swarovski, modern tillverkning, i originaletui
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,300 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Sked, silver, så kallad möllesked, Holland, 1900-tal, dekor av vindmölla, pseudostämplar, l 16,5 cm, vikt 50 gram
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Collier, odlade pärlor med silverlås, dia 7 mm, l 47 cm
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
823
Est1,300 - 1,400 SEK
825
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Parti armbandsur, 15 st, Pierre Balmain, Hema, Ole Mathiesen, Omega mm, bruksslitage
833
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Herrarmbandsur, 14 karat rödguld med plastglas, Roamer, dia 35 mm, vikt 21,3 gram, ägargravyr
871
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
884
Est400 - 500 SEK
891
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Herrarmbandsur, Camel Trophy, 100% återanvänt stål, vattentät 50 meter
934
Est500 - 600 SEK
959
Est700 - 800 SEK
Anderson, Anders Gustaf, miniatyrmålning i 18 k guldram, gouache på ben, porträtt av Daniel Ferdinand Stockenberg (1797-1859), signerad och daterad 1823, baksida med infattad hårlock på siden,
995
Final bid4,200 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK