Final bid3,600 SEK
Est3,800 - 4,000 SEK
de Zwart, Willem, olja, landskap, signerad, 19 x 24 cm
Est1,900 - 2,000 SEK
Igelström, Stefan W, färglito, trädgårdsmotiv, signerad HC, synlig pappersstorlek 60 x 45 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Sundberg, Kjell, färglito, spansk fåglhandel, signerad och numrerad 199/250, pappersstorlek 60 x 42 cm
Est400 - 500 SEK
Greder, Ulf, färglitografi, restaurant, signerad och numrerad 38/360, synlig pappersstorlek 52 x 62 cm
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Nordström, Gerhard, olja, "Slussen", signerad och a tergo daterad 1951, 55 x 47 cm
Final bid4,800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Grahn, Hjalmar, olja, stående akt, signerad, 83 x 65 cm
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid1,300 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Tobiasse, Théo, färglito, "Dans led champs de Booz", signerad och numrerad 115/200, pappersstorlek 50 x 65 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Léon, May K, färglito, restaurantscen, signerad och numrerad 79/190, synlig pappersstorlek oval 32 x 43 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Adelsköld, Claes, tillskriven, olja, hus i landskap, 39 x 47 cm
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Ring, Ragnar, olja, "Snäckor vid havet", signerad och daterad -68, 17 x 27 cm
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Persson, Ove, olja, motiv med personer och hästar, signerad, 24 x 33 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Clausen, Francisca, färgserigrafi, "Contre-Composition", ur Hommage à Otto G Carlsund, Galerie Bel'Art 1983, signerad och numrerad 196/199, synlig pappersstorlek 24 x 19 cm
Final bid3,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Thorén, Esaias, färglito, "Ögonsnäckan", ur Hommage à Otto G Carlsund, Galerie Bel'Art 1983, signerad, daterad -80 och numrerad 196/199, synlig pappersstorlek 19 x 27 cm
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Sjölander, Waldemar, olja, "Lente Caminando IX", signerad och daterad 1966, 95 x 62 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Bargue, Charles efter Flandrin, Hippolyte, litografi, 1800-tal, kvinnoporträtt, pappersstorlek 58 x 37 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Bargue, Charles efter Holbein, Hans II, litografi, 1800-tal, kvinnoporträtt, pappersstorlek 52 x 36 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Pyk, Madeleine, olja, lantgård, signerad, 35 x 46 cm
Est6,500 - 7,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Westman, Marianne, efter henne, bricka med lös benställning, laminerat trä och metall, Picknick, tillverkat av Almedhals, dia 38 cm
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Hedlund, Bodil, olja, komposition, signerad, 65 x 75 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est50,000 - 55,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Örn, Bo, olja, komposition, signerad, 27 x 41 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK