822
Est400 - 500 SEK
Weberg, Willie, olja, "Byn vid havet" - motiv från Abbekås, signerad, 55 x 81 cm
823
Final bid2,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Rosengren, Jean, olja, bokskog, signerad, 64 x 51 cm
824
Est400 - 500 SEK
825
Est400 - 500 SEK
826
Est1,500 - 1,600 SEK
827
Est400 - 500 SEK
828
Est600 - 700 SEK
829
Est500 - 600 SEK
834
Est600 - 700 SEK
Zoladz, Stanislav, litografi, komposition med vettar, signerad, daterad 1993, numrerad 288/290, synlig pappersstorlek 51 x 39 cm
835
Est400 - 500 SEK
Qvarsebo, Michael, litografi, komposition med fjärilar, signerad och numrerad HC 17/25, synlig pappersstorlek 69 x 53 cm
836
Est400 - 500 SEK
Qvarsebo, Michael, litografi, komposition med fjärilar och ansikten, signerad och numrerad HC 10/25, synlig pappersstorlek 69 x 53 cm
837
Est400 - 500 SEK
Johansson, Nils, olja, "Tylösand", signerad och daterad 1946, 26 x 29 cm
839
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Johansson, Nils, olja, "Vid slipen Ringnäs", signerad och daterad 1946, 28 x 33 cm
841
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Nielsen, Knud, färgserigrafi, komposition, signerad, daterad -53 och numrerad (?) 2-1, synlig pappersstorlek 42 x 48 cm
859
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
862
Est600 - 700 SEK
Lee, Woo-Bock, blandteknik med collage, komposition, signerad med sigill, 15 x 10 cm
863
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Herrup, Henry, färglito, "Fuglereden", signerad, daterad 1989 och numrerad 579/600, synlig pappersstorlek 47 x 34 cm, marginalfläckar
865
Est300 - 400 SEK
Olson, Axel, färgetsning, "Vila vaka", signerad och numrerad HC, synlig pappersstorlek 34 x 54 cm
884
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Müller, Thomas, blandteknik, komposition, signerad och daterad 2003, 29 x 22 cm
885
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
889
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd konstnär, akvarell, kopia efter illuminerad boksida, Heliga Tre Konungars tillbedjan, signerad Albert och daterad 1936, i renässansstilram, totalt mått 36 x 29 cm
894
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, akvarellerad tuschteckning, "Sophus Neumann som Fyrst Auran", signerad VA (?), synlig pappersstorlek 34 x 27 cm
895
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, kvinna med druvor, signerad Hildebrand, 72 x 66 cm
926
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Aktiebrev, "The Russian tobacco company", fem andelar om £1, 1915, synlig pappersstorlek 39 x 27 cm
927
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Hafström, Thomas, färglserigrafi, "Äppelkosmos", samt Adamsson, Bo Åke, litografi, synliga pappersstorlek 55 x 55 cm resp 44 x 32 cm
938
Est200 - 300 SEK
Warhol, Andy, efter, färgoffset, 6 st, "Ingrid herself", 1983, pappersstorlekar 19 x 19 cm
946
Est1,100 - 1,200 SEK
Skolplanscher 2 st, litograferade, djur, 1900-talets 1 hälft, 62 x 78 resp 65 x 90 cm
973
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Qvarsebo, Michael, färglitografi, kvinnoansikte, signerad och numrerad HC 17/25, synlig pappersstorlek 88 x 56 cm
1004
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Verboy, Antal, olja, åparti, signerad, 60 x 50 cm
1006
Est300 - 400 SEK
1018
Est600 - 700 SEK
1034
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK