Hudak, Michel, färgetning med carborundum, "Gamla Stan", signerad, daterad 1985 och numrerad 96/135, synlig pappersstorlek 70 x 50 cm
Est400 - 500 SEK
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est3,000 - 3,200 SEK
Johansson, Nils, olja, "Vårblåst", signerad och daterad 1968, 22 x 30 cm
Est300 - 400 SEK
Johansson, Nils, olja, "Död fågel", signerad och daterad 1968, 38 x 40 cm
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Reuterswärd, Patrik, olja, landskap, signerad, 39 x 46 cm
Est400 - 500 SEK
Stort parti engelsk grafik, Kirkpatrick, Boxsius mm
Est2,200 - 2,400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Corneille (egentligen Guillaume Cornelis van Beverloo), färglitografi, sjöjungfru 1984, pappersstorlek 36 x 28 cm, beskuren, smärre defekter
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Corneille (egentligen Guillaume Cornelis van Beverloo), färglitografi, "Jeux des Sirènes" 1984, pappersstorlek 22 x 28 cm
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
770
Est500 - 600 SEK
Borglind, Stig, torrnål, "Akropolis", signerad, synlig pappersstorlek 34 x 34 cm
771
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Olson, Axel, färglito, Strandbild, signerad, numrerad HC X/XXX, synlig pappersstorlek 37 x 60 cm
775
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Andreasson, Kurt, olja, "Vägen förbi Hallandsgården - Sofiavägen, 1930-talet, signerad och daterad 1982, 28 x 39 cm
Est300 - 400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Okänd dansk konstnär (Mogens Balle?), olja, komposition, signerad MB och daterad 1968, 97 x 97 cm
Final bid2,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
789
Est6,500 - 7,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Gonzalez, Pilar, akryl, Alfonsia..., signerad, 40 x 27 cm
Est500 - 600 SEK
795
Est500 - 600 SEK
796
Est3,200 - 3,400 SEK
801
Est1,100 - 1,200 SEK
803
Est1,100 - 1,200 SEK
811
Est300 - 400 SEK
812
Est900 - 1,000 SEK
813
Est900 - 1,000 SEK
815
Est600 - 700 SEK
818
Est400 - 500 SEK
819
Est1,100 - 1,200 SEK
820
Est600 - 700 SEK
821
Est400 - 500 SEK