Est900 - 1,000 SEK
Final bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Svenberg, Max Walter, färglito med guldprägling, imaginistisk kvinna, signerad, daterad 1969 och numrerad 150/250, synlig pappersstorlek 56 x 43 cm
Est500 - 600 SEK
Beaumont, Charles-Edouard de, litografier/skämtteckningar, 6 st, handkolorerade, 1800-talets mitt, ur "L'OPERA AU XIXme SIECLE" 1844-46, synlig pappersstorlek 29 x 23 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Esbjörnsson, Torsten, färgserigrafier, 3 st, rytmiska kompositioner, signerade och numrerade 58/99, synlig pappersstorlek 41 x 58 cm
Est600 - 700 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Balechou, Jean Joseph efter Jeaurat, Étienne, kopparstick, Le Goutér (1744), synlig pappersstorlek 39 x 29 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Pedersen, Arnold, olja, hus i landskap, signerad, 50 x 60 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Bok; Lindman, CAM, Bilder ur Nordens Flora 3 band, planscher efter Palmstruchs botanik mm, 2 upplagan 1917,  ej genomgångna
Final bid1,900 SEK
Est600 - 700 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Berntsson, Bertil, färgserigrafi, komposition med ansikte, signerad, synlig pappersstorlek 33 x 26 cm
Est600 - 700 SEK
Ikon, tempera på trä, Kristus, 32 x 27 mm
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Hillfon, Maria, litografi, pensé, signerad och numrerad 134/250, synlig pappersstorlek 29 x 24 cm
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est600 - 700 SEK
Dahlgren, Jan, färgetsning, "På väg", signerad och numrerad 25/247, synlig pappersstorlek 32 x 24 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Johansson, Lars, etsning, "Rödhake", signerad och numrerad 185/225, synlig pappersstorlek 32 x 21 cm
Est500 - 600 SEK
Ivarsson, Göran, serigrafi, "Stilleben", signerad och numrerad 15/225, synlig pappersstorlek 21 x 18 cm
Est400 - 500 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografi, "Målaridyll" signerad och numrerad 117/290, synlig pappersstorlek 22 x 34  cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Hillfon, Curt, litografi, "Amaryllis", signerad, 40 x 30 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Fogelquist, Jörgen, litografi, komposition i gult, signerad och numrerad 24/235, synlig pappersstorlek 31 x 24 cm
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, linjeetsning, handkolorerad, "Le Rendez-Vouz", synlig bildyta 42 x 54 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Bäcklund, Victor, karta, ritad och handkolorerad, "Karta öfver Nordvestra Europa", signerad med dedikation till Montenegrinske baronen Sten Philip Kalling och daterad 1856, i handgjord ram,
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, Örgryte gamla kyrka, signerad och daterad 1919, 65 x 85 cm, a tergo betecknad Wennerberg
Est300 - 400 SEK
Hagen P H, olja, stormigt kustparti i skymning, signerad och daterad 1964, 49 x 65 cm
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Ollers, Edvin, olja, stilleben, signerad, 37 x 46 cm
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Eklund, Kalle,. olja, motiv från Vadstena med slottet till höger, signerad och daterad 1935, 50 x 45 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Johansson, Nils, olja, kustparti, signerad, 22 x 27 cm
Final bid1,300 SEK
Est400 - 500 SEK
Poster föreställande, "Prydan"-skål, röd melaminplast, Hans Skillius för Hammarplast, 1960-tal, modellnummer 4077 (se nästkommande utrop), synlig pappersstorlek 78 x 59 cm
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK