450 Konsolbord, skuret och förgyllt trä och pastellage med skiva i porfyr, högklassigt gustavianskt Stockholmsarbete, 1770-80-tal, dekor av festoner, fleuroner mm, h 83 cm,

31811a_8dbb5f9028c23ff_med.jpeg
  • 31811a_8dbb5f9028c23ff_sm.jpeg
  • 31811b_8dbb5f902f19e8b_sm.jpeg
  • 31811c_8dbb5f902bf2b18_sm.jpeg
  • 31811d_8dbb5f90286f8a3_sm.jpeg
  • 31811e_8dbb5f90286d97a_sm.jpeg
  • 31811f_8dbb5f902ac492d_sm.jpeg
  • 31811g_8dbb5f902866b2d_sm.jpeg

renoverat, delvis senare förgyllnig, skiva spräckt

    Estimate16,000 - 18,000 SEK
    Buyers Premium (inc. VAT)25%
    Hammer Fee (inc. VAT)50 SEK