Loading...

Juliauktion

Visning:

Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Juliauktion
Closed
Lawes, Harold, akvarell, engelsk kustlandskap med personer,
401
Lawes, Harold, akvarell, engelsk kustlandskap med personer,
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Mac Ardell, James efter Eccardt, Johann Aegidius, mezzotint, Mr Leviez,
402
Mac Ardell, James efter Eccardt, Johann Aegidius, mezzotint, Mr Leviez,
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Duncan, Edward efter Huggins, William John, akvatint och linjeetsning, The Archimedes Steamer,
403
Duncan, Edward efter Huggins, William John, akvatint och linjeetsning, The Archimedes Steamer,
Final bidNo bids
Est400 - 600 SEK
Closed
Okänd holländsk konstnär, 18-1900-tal, olja, kanalparti i skymning,
404
Okänd holländsk konstnär, 18-1900-tal, olja, kanalparti i skymning,
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Schou, Karl, olja, bygata - motiv från Fanö,
405
Schou, Karl, olja, bygata - motiv från Fanö,
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Kiaerschou, Christian Frederik, efter honom, litografi, handkolorerad, Norsk Prospect,
406
Kiaerschou, Christian Frederik, efter honom, litografi, handkolorerad, Norsk Prospect,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd indisk konstnär, gouache på siden, elefant,
407
Okänd indisk konstnär, gouache på siden, elefant,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd italiensk konstnär, sekelskiftet 1900, relief, skuret och bemålat trä, Morte di Turiddu..
440
Okänd italiensk konstnär, sekelskiftet 1900, relief, skuret och bemålat trä, Morte di Turiddu..
Final bidNo bids
Est400 - 600 SEK
Closed
Kopparstick, 4 st, handkolorerade, 1800-talets 1 hälft,
449
Kopparstick, 4 st, handkolorerade, 1800-talets 1 hälft,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Asp, Gösta, olja, Vinterbild,
450
Asp, Gösta, olja, Vinterbild,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Lundgren, Thyra, blyerts, stående akt, signerad,
451
Lundgren, Thyra, blyerts, stående akt, signerad,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Larsson, Torsten, oljemålningar 2 st, Stenhuggeriet respektive Västra stranden, Halmstad,
464
Larsson, Torsten, oljemålningar 2 st, Stenhuggeriet respektive Västra stranden, Halmstad,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Hallström, Staffan, litografi, figurkomposition,
465
Hallström, Staffan, litografi, figurkomposition,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Wallin, Anders, akvarell, stadsbild Naxos,
466
Wallin, Anders, akvarell, stadsbild Naxos,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Sjögren, Björn, färgserigrafi, Around the world,
467
Sjögren, Björn, färgserigrafi, Around the world,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd konstnär, olja, Holländskt stadsvy med kanal,
468
Okänd konstnär, olja, Holländskt stadsvy med kanal,
Final bidNo bids
Est200 - 400 SEK
Closed
Barnekow, Elisabeth, olja, Stockholms Slott och ström,
474
Barnekow, Elisabeth, olja, Stockholms Slott och ström,
Final bid2,800 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
Closed
Okänd konstnär, olja, storspovar i landskap,
475
Okänd konstnär, olja, storspovar i landskap,
Final bid250 SEK
Est200 - 400 SEK
Closed
Godchaux, Emile, olja, kustparti i skymning,
485
Godchaux, Emile, olja, kustparti i skymning,
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Krüger, Einar, olja,
503
Krüger, Einar, olja,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja,
504
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja,
Final bid500 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja,
505
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja,
Final bid500 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja,
507
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja,
508
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja,
Final bid500 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
Jönsson, Barbro, färglito,
509
Jönsson, Barbro, färglito,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja,
514
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd kinesisk konstnär, 1900-talets 1 hälft, gouacher, 1 par,
528
Okänd kinesisk konstnär, 1900-talets 1 hälft, gouacher, 1 par,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Werkmeister, Jerk, träsnitt, dam med parasoll,
529
Werkmeister, Jerk, träsnitt, dam med parasoll,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Claesson (Roempke), Ilse, textiltryck, 4 st,
533
Claesson (Roempke), Ilse, textiltryck, 4 st,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Heickel, Arthur, olja, finskt sommarlandskap,
534
Heickel, Arthur, olja, finskt sommarlandskap,
Final bidNo bids
Est400 - 600 SEK
Closed
Talpo, Kauko (Ensio Gutzén), olja, finländskt skärgårdslandskap med hus,
535
Talpo, Kauko (Ensio Gutzén), olja, finländskt skärgårdslandskap med hus,
Final bidNo bids
Est400 - 600 SEK
Closed
Baj, Enrico, färgetsning, general, ur "Dames et Généraux" 1963,
557
Baj, Enrico, färgetsning, general, ur "Dames et Généraux" 1963,
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Lundin, Alvar, olja, sydländsk stadsbild,
558
Lundin, Alvar, olja, sydländsk stadsbild,
Final bidNo bids
Est600 - 800 SEK
Closed
Thorén, Esaias, olja, kubistiskt landskap,
559
Thorén, Esaias, olja, kubistiskt landskap,
Final bidNo bids
Est6,000 - 8,000 SEK
Closed
Lidberg, Sven, färglito, Vaxholmsbåtarna, signerad och numrerad 69/280,
560
Lidberg, Sven, färglito, Vaxholmsbåtarna, signerad och numrerad 69/280,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Hansen, Björn T, olja, Ti Bautastene,
562
Hansen, Björn T, olja, Ti Bautastene,
Final bidNo bids
Est500 - 600 SEK
Closed
Jonson, Alvar, olja, Båtar i hamn, signerad,
563
Jonson, Alvar, olja, Båtar i hamn, signerad,
Final bidNo bids
Est400 - 600 SEK
Closed
Ålund, Ulf, olja, Corrida del Toros, signerad,
564
Ålund, Ulf, olja, Corrida del Toros, signerad,
Final bidNo bids
Est400 - 600 SEK
Closed
Andersson, Ragnar, olja, hus i landskap,
565
Andersson, Ragnar, olja, hus i landskap,
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Jaworska, Danka, färglito, komposition,
566
Jaworska, Danka, färglito, komposition,
Final bidNo bids
Est400 - 600 SEK
Closed
Lang, Marika, färglito, Gondoljärerna,
567
Lang, Marika, färglito, Gondoljärerna,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Teutsch, Günther, färglito, Kvällsbelysning,
568
Teutsch, Günther, färglito, Kvällsbelysning,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Kopparstick, 15 st,
602
Kopparstick, 15 st,
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Tryck, 8 st,
604
Tryck, 8 st,
Final bidNo bids
Est500 - 600 SEK
Closed
Olsson Sanda, Erik, färglito,
618
Olsson Sanda, Erik, färglito,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Agnell, Olle, etsning,
621
Agnell, Olle, etsning,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Jönsson, Barbro, färglito,
622
Jönsson, Barbro, färglito,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Boczewska, Maria, färglito,
623
Boczewska, Maria, färglito,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
CONTACT US

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. +46(0)35-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Opening hours 14-17 on business days

FOLLOW US

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.