Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00
Lowest lot number
- Måleri & GrafikClear filters
Erixson, Sven X:et, färglito,
Est200 - 300 SEK
Frisk, Thomas, färgetsning,
Est200 - 300 SEK
Qvarsebo, Michael, offset,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Andersson Råssbyn, Bengt, färglito,
Est200 - 300 SEK
Österlin, Anders, färgetsning,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Ljungberg, Pontus, färglito,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Jansson, Rune, färglito,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Jönsson, Barbro, färglito,
Est200 - 300 SEK
Fogelqvist, Jörgen, färglito,
Est200 - 300 SEK
Stenvinkel, Jan, färglito,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Stenvinkel, Jan, färglito,
Est200 - 300 SEK
Fogelqvist, Jörgen, färglito,
Est200 - 300 SEK
Trotzig, Ulf, färglito,
Final bid400 SEK
Est200 - 300 SEK
Bojesen, Claus, gouache,
Est200 - 300 SEK
Mallow, Lizzi, färglito,
Est200 - 300 SEK
Ravn, Lars, färglito,
Est200 - 300 SEK
Wiig Hansen, Svend, linoleumsnitt,
Est200 - 300 SEK
Andersson, Johan Ossian, olja, fiskebåt till havs,
Est1,200 - 1,500 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, kanalparti med vindmölla,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Thorell, Brita, olja. Madonnan,
Final bid200 SEK
Est400 - 600 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, insjölandskap,
Est400 - 600 SEK
Bäckström, Holger & Ljungberg, Bo (Beck & Jung), computer ink plot, 3 st,
Est400 - 600 SEK
Holm, Åke, linoleumsnitt, 4 st, figurkompositioner
Est200 - 300 SEK
Ring, Ragnar, olja, stilleben med tulpaner,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd fransk konstnär, olja, 1800-tal, landskap med fiskare,
Final bid600 SEK
Est400 - 600 SEK
Est200 - 300 SEK
Gehlin, Hugo, träsnitt, flicka med blomma, signerad Handsärtryck Nr 5 samt daterat 1920,
Est200 - 300 SEK