Flyttad till söndagen den 4/6 klockan 16.

Visning: Auktionsdagen 12-16

Prydnadskanon, mässing på järnlavett, 1900-tal, l 45 cm
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Trofé, giraffskinn, fodrat, l 175 cm
Est1,800 - 1,900 SEK
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Vin/champagnekylare, koppar med mässingshandtag, Knut Eriksson & Co, Eskilstuna, jugend, 1900-talets början, stämpelsignerad, h 20 cm
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Hemmabiosystem, JM Lab, Cobalt 816S, CC800, 806
Est1,700 - 1,800 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Skruvmejsel, militär modell, stål med träskaft, total l 28 (!) cm
Est900 - 1,000 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1-par, mässing, 1900-tal, signerade TB, höjd 18 cm
Est200 - 300 SEK
Spegel, förgyllt trä, 1900-talets 1 hälft, oval, h 81 cm
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid4,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Flasköppnare, mässing och stål, "Ducky", 1900-talets 2 hälft
Final bid1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Klotgrill, Weber
Klotgrill, Weber
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est700 - 800 SEK
Franzén, John E, relief, delvis bemålad mässing, "Indian", l 102 cm, proveniens: inköpt direkt från konstnärens son,
Final bid4,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Møller, Jørgen för Georg Jensen, bordsur, krom, quartz, etikettmärkt, h 27 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, aktiva högtalare, 1 par, aluminium, Beolab 8000, design 1992, h 133 cm, sladdar saknas, ej testade
Final bid2,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, CD/Tuner, Beosound 3000, design 2000, sladdar saknas, fjärrkontroll samt väggfäste ingår, ej testad
Final bid2,400 SEK
Est600 - 700 SEK