Flyttad till söndagen den 4/6 klockan 16.

Visning: Auktionsdagen 12-16

Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd konstnär, olja, fartyg till havs, otydligt signerad, 65 x 95 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Olson, Erik, färglitografi, "Monsieur et Madame", signerad och numrerad 42/310, daterad -73, synlig pappersstorlek 60 x 84 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Olson, Axel, färglitografi, "Målarens hand", signerad och numrerad EA, synlig pappersstorlek 31 x 54 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Olson, Erik, färglitografi, "Ödets verkstad", signerad och numrerad EA, daterad -74, synlig pappersstorlek 50 x 69 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Mörner, Stellan, färgoffset efter olja, signerad i trycket och numrerad 45/600, synlig pappersstorlek 32 x 43 cm
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Olson, Axel, färgoffset, "Målarens hand", synlig pappersstorlek 43 x 49 cm
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est700 - 800 SEK
Norlind, Ernst, olja, vadande stork, signerad och daterad 1946, 41 x 46 cm
Final bid2,000 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Jönsson, Erik, olja, kustlandskap, signerad, 41 x 51 cm
Est600 - 700 SEK
Pyk, Madeleine, färglito, "La Campanette" - ur serien "Från Provence" 1994, signerad och numrerad 2060/5000, synlig pappersstorlek 60 x 46 cm
Final bid1,500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Pyk, Madeleine, färglito, "Utsikt från ateljén" - ur serien "Från Provence" 1994, signerad och numrerad 2060/5000, synlig pappersstorlek 60 x 46 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Pyk, Madeleine, färglito, "Det dukade bordet" - ur serien "Från Provence" 1994, signerad och numrerad 2060/5000, synlig pappersstorlek 60 x 46 cm
Final bid1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est500 - 600 SEK
Adamsson, Bo Åke, färglitografi, dansande par
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Hydman Vallien, Ulrica, färglito, "Adam och Eva dåtid"- ur mappen "Adam och Eva" 1995, signerad och numrerad 136/1500, synlig pappersstorlek 58 x 43 cm
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Hydman Vallien, Ulrica, färglito, "Adam och Eva nutid"- ur mappen "Adam och Eva" 1995, signerad och numrerad 136/1500, synlig pappersstorlek 58 x 43 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid1,700 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid1,700 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Sund, Jacues (Jacques), blandteknik, kubistiska porträtt, signerad, synlig pappersstorlek 32 x 10 cm
Est400 - 500 SEK
Silva Santamaria, Guillermo, färgetsning, "Serenata", signerad och daterad 1959, synlig pappersstorlek 19 x 10 cm
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Henning, Wilhelm, olja, stadsmotiv, signerad, 28 x 22 cm
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Olson, Axel, färglitografi, Grötviks hamn, signerad och numrerad HC XVIII/XX, synlig pappersstorlek 17 x 41 cm, glas med skada
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Scherfig, Hans, efter honom, färgoffset, "Ved skovsöen", ed Politikkens Forlag 2005, tryckt signatur, synlig pappersstorlek 65 x 85 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd konstnär, olja, komposition, a tergo signerad PWL och daterad -92, 54 x 65 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK