Fredag 27/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 28/1 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 29/1 klockan 12.00 - 16.00

Duncan, Joseph, olja, blommor,
Est500 - 600 SEK
Isakson-Sillén, Ida, skulptur, chamotterat stengods, stående figur,
Est900 - 1,000 SEK
Öhrström, Edvin för Orrefors, skål, glas, "Ariel", dekor i blått och gult, signerad och numrerad 223G (1958), h 9 cm
Final bid1,700 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Ådersnäppare, mässing, 1800-tal, i etui, höjd 6 cm
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti filateli, 1 låda, hela världen, delvis postfriskt
Est600 - 700 SEK
Parti filateli, 1 låda, hela världen, delvis postfriskt, medföljer knappar
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Tallrik, tenn, slät stämplad Mathias Rundquist Karlskrona 1834, dia 22 cm
Est200 - 300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Johansson, Johan Petter för ASEA, arbetsbelysning, lackerad metall "Triplex",
Final bid1,100 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est800 - 900 SEK
Örhängen, 1 par, silver med facettslipade safirer och zirkoner,
Est500 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, byrå, teak och ek, uppfällbar skiva under vilken toiletteinredning med spegel,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Borgström, Carl Einar för Ystad Metall, ljusstakar 1 par, mässing,
Est1,100 - 1,200 SEK
Sellergren, Ulf G E, olja, komposition,
Est600 - 700 SEK
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Ytterfoder, mässing, Indo-persiskt arbete, sekelskiftet 1900,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Mattor, 5 st, varierande storlekar, längd 30-70 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, offset 2 st,, fåglar, synlig pappersstorlek 20 x 14 cm
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Schlyter, Ulf, 'Ulven', olja på kakel, dekor av djur,
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Gebrüder Thonet, efter dem, gungstol, svartmålat trä, klädsel av rotting, modern tillverkning
Final bid900 SEK
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Altamoura, Jean (Ioannis Altamura), olja, impressionistiskt parklandskap,
Est1,900 - 2,000 SEK
Ehrenfeldt, Anna-Stina, olja, surrealistisk komposition med människor, signerad, 76 x 61 cm, något färgavfall
Final bid1,300 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti diverse sjukvårdsutrustning, bland annat ådersnäppare
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK