Fredag 27/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 28/1 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 29/1 klockan 12.00 - 16.00

Martin, Carol, efter henne, kniv med balja, målad dekor av hästhuvud, signerad CM, total längd 19 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Jaensson, Carl Wilhelm, olja, kustlandskap,
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Kohn, Hasse, olja, Jockey - porträtt av Bill Shoemaker,
Est300 - 400 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Ljusstakar, silver, 1 par, CG Hallberg Stockholm 1956, höjd,8 cm, total vikt 90 gram
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Kaffeskedar, silver, 12 st, GAB Stockholm 1968, total vikt 165 gram
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Theskedar, silver, 9 st, GAB Stockholm 1919, total vikt 110 gram
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Kaffeskedar, delvis förgyllt silver, stämplade CG Hallberg Stockholm 1923, vikt 105 gram
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Kaffeskedar, silver, 9 st, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933, stämplade GAB Stockholm1968, vikt 140 gram
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti äldre diverse, bl a tändare
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Parti fiskerullar
Parti fiskerullar
Est700 - 800 SEK
Parti fiskedrag, pirkar mm
Parti fiskedrag, pirkar mm
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Du Mats (Mats Bengtsson), olja, Gröngöling i Paris,
Final bid600 SEK
Est800 - 900 SEK
Okänd designer, stolar, 2 + 2 st, Danmark, modern tillverkning,
Est3,200 - 3,400 SEK
Matta, old turkmen (?),
Matta, old turkmen (?),
Est900 - 1,000 SEK
Eisner, Jeppe, olja, motiv från Dyrehavsbakken ("Bakken"),
Est900 - 1,000 SEK
Stålhane, Carl Harry för Rörstrand, miniatyrvas med hänkel, stengods,
Est400 - 500 SEK
Reim-Korb, Regina, akvatint i färger, komposition,
Est600 - 700 SEK
Lundqvist, Mia, färglitografi, triptyk, "Kommunikation"
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Stort parti nysilver, skålar, pokaler mm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Olson, Bengt, färglitografi, "Tuppmänniska"
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Olson, Axel, färglito, vernissagekort, komposition med fåglar och fiskar, signerad och numrerad 489/500, synlig pappersttorlek 20 x 14 cm
Est300 - 400 SEK
Symaskin Hugin Rosace
Symaskin Hugin Rosace
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Lodregulator, valnöt och svärtat trä, Gustav Becker, sekelskiftet 1900, höjd 129 cm
Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK
Skrin, litograferad plåt med mässingsdetaljer, Hugo Brusewitz, Göteborg, sekelskiftet 1900, längd 38 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Receptionsklocka, metall, sekelskiftet 1900, h 12 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Kökshylla, bemålat trä med glasskäppor, 1900-talets mitt, bredd 39 cm
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Mandolin, antagligen Italien, 1900-talets mitt, längd 61 cm
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Krause Oehme, Ursula, färglitografi, komposition med kannor
Est400 - 500 SEK
Collier, odlade pärlor med silverlås, dia cirka 5 mm, l 46 cm
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Chagall, Marc, efter honom, färglito, "Le Fleuve Vert",
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,800 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Tamburmajor, mässing och onyx, 1900-talets 2 hälft, höjd 176 cm
Final bid2,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Fåtölj, valnöt med petits-points-broderad klädsel,
Final bid1,900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Commodore 64, med bandspelare samt spel
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Amiga 600, i originalförpackning
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Kamera, Minolta SRT101b, analog
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
3 delar textil, jugend
3 delar textil, jugend
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Eskilstuna Gelbgjuteri AB, sekelskiftet 1900, h 22 cm
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Olson, Axel, färglito, strandbild, Grötvik,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, stilleben
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK