Söndagen den 29/5 klockan 16.

Tallrik, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), spår av förgylld blomdekor mot powder-blue-fond,
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid1,200 SEK
Est200 - 300 SEK
Tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Signerad tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est700 - 800 SEK
Vas, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, Kangxi-stil,
Final bid3,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 1800-tal, gouache,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Keinen, Imao (efter honom ?), träsnitt, två gäss,
Est200 - 300 SEK
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Hasegawa Sadanobu III, träsnitt, Benkei on Gojo Bridge,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Knivbalja, skinn med broderad dekor, inuitarbete,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti spjut lösa spetsar samt kastkniv/knife currency, denna Azande Kongo
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Assietter, 1 par, porslin, Kina republik, 1900-talets 1 hälft,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Parti porslin, så kallat äggskalsporslin,
Est200 - 300 SEK
Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Skulptur, hardwood, barn på vattenbuffel,
Est200 - 300 SEK
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
4 delar, porslin, Kantonemalj, Kina, 18-1900-tal, Thekanna samt 3 fat,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal,
Est200 - 300 SEK
Crêmekoppar med lock, 3 st, porslin, Kina Qianlong/Jiaqing, sekelskiftet 1900,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Tallrik samt skål, porslin, Kina, Qianlong/Jiaqing, 17-1800-tal,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK