Loading...

Aprilauktion

Aprilauktion söndagen den 24/4 klockan 16.

Visning:

Fredag 22/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 23/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 24/4 klockan 12.00 - 15.59

Aprilauktion
Closed
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, armstol, bonad bok,
435
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, armstol, bonad bok,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Teater/bio-stolar, 2 st sammonterade,
436
Teater/bio-stolar, 2 st sammonterade,
Final bidNo bids
Est600 - 700 SEK
Closed
Teater/bio-stolar, 2 st sammonterade,
437
Teater/bio-stolar, 2 st sammonterade,
Final bidNo bids
Est600 - 700 SEK
Closed
Seeck, Herman för Asko, stolar, 8 st, björk, "Radstol modell 485",
438
Seeck, Herman för Asko, stolar, 8 st, björk, "Radstol modell 485",
Final bid1,300 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Closed
Seeck, Herman för Asko, stolar, 8 st, björk, "Radstol modell 485",
439
Seeck, Herman för Asko, stolar, 8 st, björk, "Radstol modell 485",
Final bidNo bids
Est1,500 - 1,600 SEK
Closed
Leonard, Thea för Nässjö Stolfabrik, stolar, 4 st, svarvad och bonad björk, "Flamingo",
440
Leonard, Thea för Nässjö Stolfabrik, stolar, 4 st, svarvad och bonad björk, "Flamingo",
Final bid4,000 SEK
Est2,600 - 2,800 SEK
Closed
Ljusstakar, 1 par, silver, 1900-talets mitt, dekor av akantus,
441
Ljusstakar, 1 par, silver, 1900-talets mitt, dekor av akantus,
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Closed
Multiplikatorrulle, ABU Record-Rullen,  medföljer originalask
442
Multiplikatorrulle, ABU Record-Rullen, medföljer originalask
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote",
443
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote",
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000,
444
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000 C,
445
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000 C,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000,
446
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000,
447
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Guldmynt, Österrike, 10 koronas, Franz Josef 1909,
448
Guldmynt, Österrike, 10 koronas, Franz Josef 1909,
Final bid1,900 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Closed
Andersen, Johannes för CFC Silkeborg, satsbord, 3 st, teak, 1950-tal,
449
Andersen, Johannes för CFC Silkeborg, satsbord, 3 st, teak, 1950-tal,
Final bid2,400 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Closed
Ekselius, Karl Erik för J O Carlsson (JOC) Vetlanda, stolar, 4 st, ljus bok,
450
Ekselius, Karl Erik för J O Carlsson (JOC) Vetlanda, stolar, 4 st, ljus bok,
Final bidNo bids
Est500 - 600 SEK
Closed
Okänd designer för Ballingslöv, soffbord, ek,
451
Okänd designer för Ballingslöv, soffbord, ek,
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Okänd designer i Le Klints art, taklampa, plast,
452
Okänd designer i Le Klints art, taklampa, plast,
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Okänd designer, vägglampa, delvis lackerad metall,
453
Okänd designer, vägglampa, delvis lackerad metall,
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Åkerblom, Bengt och Eklöf, Gunnar för  Nässjö Stolfabrik, pinnstolar, 1 par, björk, "Åkerblomstolen",
454
Åkerblom, Bengt och Eklöf, Gunnar för Nässjö Stolfabrik, pinnstolar, 1 par, björk, "Åkerblomstolen",
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä,
455
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits,
456
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Sandström, Yngvar för Seffle Möbelfabrik, tillskriven, soffbord palisander,
457
Sandström, Yngvar för Seffle Möbelfabrik, tillskriven, soffbord palisander,
Final bidNo bids
Est400 - 500 SEK
Closed
Krüger, Einar, olja, Trången, Tylösand,
458
Krüger, Einar, olja, Trången, Tylösand,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd designer, 1950-tal, bordslampa, brännlackerad metall och mässing med textilskärm, modell 4250,
459
Okänd designer, 1950-tal, bordslampa, brännlackerad metall och mässing med textilskärm, modell 4250,
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Matbestick, nysilver, modell Olga,
460
Matbestick, nysilver, modell Olga,
Final bid500 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Gungstol, svartlackerat trä, oscariansk,
461
Gungstol, svartlackerat trä, oscariansk,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd designer, 1900-talets mitt, golvlampa, mässing,
462
Okänd designer, 1900-talets mitt, golvlampa, mässing,
Final bidNo bids
Est400 - 500 SEK
Closed
Takkrona, mässing, 1900-talets mitt, 8 ljusarmar,
463
Takkrona, mässing, 1900-talets mitt, 8 ljusarmar,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Aalto, Alvar för Artek, pall, björk , modellnummer 64,
464
Aalto, Alvar för Artek, pall, björk , modellnummer 64,
Final bid1,000 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
Okänd designer, 1900-talets mitt, nattygsbord, 1 par, mahogny
465
Okänd designer, 1900-talets mitt, nattygsbord, 1 par, mahogny
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Grafikmapp, Fem Halmstadgrafiker
466
Grafikmapp, Fem Halmstadgrafiker
Final bidNo bids
Est400 - 500 SEK
Closed
Johansson, Nils-Eric, färglitografi, durkslag med körsbär
467
Johansson, Nils-Eric, färglitografi, durkslag med körsbär
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, taklampa, vit-, blå- och rödlackerad plåt modell PH 5,
468
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, taklampa, vit-, blå- och rödlackerad plåt modell PH 5,
Final bid1,900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Closed
Müller, Thomas, färglitografi, flygpost
469
Müller, Thomas, färglitografi, flygpost
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Armstol, skuret, bemålat och förgyllt trä, rokokostil,
470
Armstol, skuret, bemålat och förgyllt trä, rokokostil,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd designer för AB Svenska Möbelfabriker, spelbord, bonat trä med grön, filtklädd skiva,
471
Okänd designer för AB Svenska Möbelfabriker, spelbord, bonat trä med grön, filtklädd skiva,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Wahlström, Filip, olja, landskap med bro,
472
Wahlström, Filip, olja, landskap med bro,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd designer för PR Home, taklampa, aluminium, "Liverpool",
473
Okänd designer för PR Home, taklampa, aluminium, "Liverpool",
Final bidNo bids
Est600 - 700 SEK
Closed
Okänd designer för Form og Farve, hals- respektive armring, förgylld metall,
474
Okänd designer för Form og Farve, hals- respektive armring, förgylld metall,
Final bidNo bids
Est1,300 - 1,400 SEK
Closed
Okänd svensk designer, stolar 4 st, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal,
475
Okänd svensk designer, stolar 4 st, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal,
Final bidNo bids
Est400 - 500 SEK
Closed
Parti coasters, nysilver, Atla, 1900-talets mitt,
476
Parti coasters, nysilver, Atla, 1900-talets mitt,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Kortsvärd i balja, smide, ebenholz och läder,
477
Kortsvärd i balja, smide, ebenholz och läder,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Closed
Dahl Jensen, Jens Peter, egen verkstad, figurin, porslin, liggande Grand Danois,
478
Dahl Jensen, Jens Peter, egen verkstad, figurin, porslin, liggande Grand Danois,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Okänd designer, 1950-tal, bordslampa, glas och teak,
479
Okänd designer, 1950-tal, bordslampa, glas och teak,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Strömberg, Gerda för Strömbergshyttan, vas samt ljusstakar, 1 par, "Prisma",
480
Strömberg, Gerda för Strömbergshyttan, vas samt ljusstakar, 1 par, "Prisma",
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Parti mynt, 16-1800-tal,
481
Parti mynt, 16-1800-tal,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900,
482
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900,
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
CONTACT US

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. +46(0)35-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Opening hours 14-17 on business days

FOLLOW US

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.