Aprilauktion söndagen den 24/4 klockan 16.

Fredag 22/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 23/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 24/4 klockan 12.00 - 15.59

Signerad tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Tsuba, järn, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Myntsvärd, brons och buxbom med sidentrådar, Kina,
Final bid5,500 SEK
Est400 - 500 SEK
Collier med hänge, turkos och förgyllt silver, Kina, 18-1900-tal,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Kolossalvas, porslin, Kina, 1900-talets 2 hälft,
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Skulptur, skuren sten, Kina, 1900-talets 1 hälft,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Skål samt vinkopp, porslin, Kina, 1800-tal,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Keinen, Imao (efter honom ?), träsnitt, två gäss,
Est200 - 300 SEK
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 1800-tal, gouache,
Est400 - 500 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Kortsvärd i balja, smide, ebenholz och läder,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Broderi, siden, Kina Qing/republik, 1900-talets början,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten,
Est300 - 400 SEK
Parti snusflaskor, glas, 14 st, Kina, modern tillverkning,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Parti porslin, så kallat äggskalsporslin,
Est200 - 300 SEK
Bålskål. porslin, Kina, antagligen Jiaqing (1796-1820),
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Crêmekoppar med lock, 3 st, porslin, Kina Qianlong/Jiaqing, sekelskiftet 1900,
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal,
Est200 - 300 SEK
Skulptur, hardwood, barn på vattenbuffel,
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK