Aprilauktion söndagen den 24/4 klockan 16.

Fredag 22/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 23/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 24/4 klockan 12.00 - 15.59

Final bid7,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer, 1950-tal, golvlampa, teak och mässing
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Bordsfotogenlampa, mässing, metall och majolika,
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Höglund, Erik för Boda Smide, takkrona, smide med vita och bruna glasdetaljer,
Est2,200 - 2,400 SEK
Bordslampa, porslin med mässingsmontage, så kallad Heiberglampe,
Est200 - 300 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer, taklampa, grönt glas och mässing,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer för Trivsel Belysning AB, Hökerum, bordslampor, 1 par, mässing,
Est400 - 500 SEK
F A Porsche design för Italiana Luce, bordslampa, plast, "Jazz",
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer för svenska EVB, bordslampa, gulmetall
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Bordslampa, skuret, förgyllt och svärtat trä
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, taklampa, blyglas, modern tillverkning,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer i Le Klints art, taklampa, plast,
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, vägglampa, delvis lackerad metall,
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, golvlampa, mässing,
Est400 - 500 SEK
Takkrona, mässing, 1900-talets mitt, 8 ljusarmar,
Est200 - 300 SEK
Final bid1,900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer för PR Home, taklampa, aluminium, "Liverpool",
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, 1950-tal, bordslampa, glas och teak,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est4,800 - 5,000 SEK
Okänd designer, golvlampa, stål och gjutjärn, 1910-20-tal,
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, taklampa, glas och bakelit (?),
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampa, gult glas och brun plast,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Arbetsbelysning,  vitlackerad metall, Luxo L-1,
Est300 - 400 SEK
Arbetsbelysning, grålackerad metall, 1900-talets mitt,
Est200 - 300 SEK
Bords/bouillottelampa, mässing, orientaliskt arbete, sekelskiftet 1900,
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK