Est400 SEK
Hålslev, mässing, 17-1800-tal,
Est200 - 300 SEK
Andersen, Ib Just, egen verkstad, 3 delar tenn,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti äldre verktyg, smide med trähandtag
Est200 - 300 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Vas samt bordslampa, lackerad och förgylld metall, Moda Lamps, modern tillverkning,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Bordsfotogenlampa, röd glasmassa med mässingsmontage,
Final bid1,100 SEK
Est600 - 700 SEK
Bordsfotogenlampa, delvis emaljerad mässing, 1800-talets slut,
Final bid1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Bordsfotogenlampa, klar- respektive grön glasmassa med mässingsmontage,
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Bordsfotogenlampa, flingods med kopparmontage, oscariansk, 1800-talets slut,
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Est200 - 300 SEK
Väggspegel, mässingsbeklätt trä, barockstil, 1800-talets 2 hälft,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Piedestal, svarvat och svartlackerat trä, sekelskiftet 1900,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Bäcken, tenn, Birch & Villers, London, omkring 1780,
Est200 - 300 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Elektrisk kaffekvarn, lackerad metall och krom, Ohlsson-Kvarn,
Est200 - 300 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Spegellampetter til 2 ljus, 1 par, 1900-talets 2 hälft,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Väggur, laminat, "Kensington Station",
Final bid1,600 SEK
Est200 - 300 SEK
Est300 - 400 SEK
Reseur, metall och glas, Junghans,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Väggspegel, fur, 1900-talets 2 hälft,
Est300 - 400 SEK
Tripod, brons med kristallkupa, empirestil, modern tillverkning
Est400 - 500 SEK
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Vas, så kallad strutvas, rödtonat glas med nysilvermontage,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Matbesticksuppsättning, nysilver, modell liknande Slottsbarock,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Gung/rullhäst, skuret och bemålat trä, 1900-talets 1 hälft,
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Högrock, svarvat trä, 1800-tal,
Est200 - 300 SEK
Taklampa, vitopakt glas med kopparmontage, 1910-20-tal,
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Väggplåt, mässing, sekelskiftet 1900,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Banjobarometer, mahogny, sekelskiftet 1900, Walterston & Co, Edinburgh,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, 1920-30-tal, nattlampa, koppar och pergamin,
Final bid2,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Tidskriftsställ, lackerad metall,
Est200 - 300 SEK
Avdelningsskärm, skuret och bonat trä med defekt sidenklädsel,
Est200 - 300 SEK
Just Andersen, Ib, 4 delar metall;
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Piedestal, bronserat trä och stuck med dubbla skivor i Kolmårdsmarmor,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Golvur, palisander med intarsia, 1900-talets 2 hälft
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Smyckehållare, metall med prismor
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Spegellampett till 2 ljus, mässing, nyrenässans, 1800-talets slut,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Fossil, oidentifierad fiskart,
Est600 - 700 SEK
Prydnadskanon, gjutjärn på trälavett, Skeppshult,
Est400 - 500 SEK
Parti prismor mm tillbehör till ljuskronor,
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer för Wedgwood, piedestail, majolika, sekelskiftet 1900,
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK