Skrin, bemålat och bronserat trä, 1800-tal,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Spegeltrymå, delvis svärtad valnöt, oscariansk, sekelskiftet 1900,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Takfotogenlampor, 3 st, mässing med glaskupor,
Est400 - 500 SEK
Klädhängare, mässing, 1900-talets 2 hälft,
Final bid1,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Väggspegel, förgyllt trä och stuck, Glas och Trä, Hovmantorp,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti delvis äldre diverse; kandelaber,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Piedestal, svarvat och bonat trä,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Parti masker, skuret och delvis bemålat trä, 1900-tal,
Est600 - 700 SEK
Väggspegel, bronserat trä och stuck, Louis XVI-stil, 1900-talets början,
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Kolossalmask, skuret och bemålat trä, möjligen Punu, Gabon,
Est1,100 - 1,200 SEK
Kuduo, brons, Västafrika, 1900-talets mitt,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Mask, skuret trä, Timor, antagligen sekelskiftet 1900,
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Huvudprydnad, skuret och bemålat trä, Igbo, Nigeria, 1900-talets 1 hälft,
796
Est4,200 - 4,400 SEK
797
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Mask, skuret trä, textil och raffia,
798
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Skulptur, skuret trä, möjligen Västafrika, sekelskiftet 1900,
799
Final bid1,700 SEK
Est600 - 700 SEK
Mortel med pistill, mässing, 17-1800-tal,
800
Est400 - 500 SEK
Parti kameror, objektiv mm,
808
Parti kameror, objektiv mm,
Final bid400 SEK
Est200 - 300 SEK
Axelremsväska, präglat, brunt läder, Mulberry,
810
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Axelremsväska, präglat, svart läder, Mulberry,
812
Est400 - 500 SEK
814
Est400 - 500 SEK
Bag/axelremsväska, reliefpräglat mönster med läderdetaljer, Mulberry,
815
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Axelremsväska samt 2 necessärer, reliefpräglat mönster med läderdetaljer, Mulberry,
818
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Axelremsväska, tartanmönstrad, vaxbehandlad canvas med läderdetaljer, Mulberry,
820
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Bag, reliefpräglat mönster med läder- och canvasdetaljer, Mulberry,
832
Est1,100 - 120 SEK
Käpp, bemålat trä och horn med mässingsbeslag, 1800-talets mitt,
836
Est1,600 - 1,800 SEK