Taklampa, vitopakt glas med kopparmontage, 1910-20-tal,
Est400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Högrock, svarvat trä, 1800-tal,
789
Est300 - 400 SEK
Lättmetallfälgar, 17", 4st,
Lättmetallfälgar, 17", 4st,
Est4,200 - 4,400 SEK
Bokstöd, 1 par, onyx, i form av hästar,
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Bordsur, trä och mässing, Jerger Anker,
795
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Skrivbordsuppsats, 4 delar, Kolmårdsmarmor och metall, 1900-talets 1 hälft, skrivställ, kuverthållare, brevkniv samt sigillstamp,
797
Est400 - 500 SEK
Olympica; minnesmugg, flintgods, Rörstrand, Olympiska Spelen i Stockholm 1912,
798
Final bid900 SEK
Est400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Ystad Metall, 1900-talets 1 hälft,
800
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Kandelabrar till 5 ljus, 1 par, mässing och onyx, 1900-talets 2 hälft,
801
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Spegellampetter til 2 ljus, 1 par, 1900-talets 2 hälft,
802
Est300 - 400 SEK
804
Est400 - 500 SEK
805
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Dockvagn, 1900-talets mitt, medföljer docka John Blund,
808
Est300 - 400 SEK
813
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Skyltdocka, konstmassa, JPN:s Fabriks AB Virserum, 1950-tal,
818
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Skyltdocka, konstmassa, 1950-tal,
819
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Takfotogenlampa, bronserad metall med vit glaskupa,
839
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-60-tal,
840
Est500 - 600 SEK
Johansson, Åke I, väggspegel, teak,
846
Est600 - 700 SEK
Vas, så kallad strutvas, rödtonat glas med nysilvermontage,
849
Est200 - 300 SEK