Armstolar, 1 par, björk, högklassiga Lindomearbeten, 1800-talets 1 hälft,
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Fåtölj, valnöt med helstoppad klädsel, sekelskiftet 1900,
Est300 - 400 SEK
Salongsbord, mahogny, 1800-talets mitt,
Est400 - 500 SEK
Final bid700 SEK
Est60 - 700 SEK
Pedersen, Thomas för Fredericia, gungstol, vit polykarbonat på kromat underrede, "Stingray",
Final bid6,000 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Panton, Verner för Fritz Hansen, snurrstolar, 1 par, vit textilklädsel på aluminiumfot, "1-2-3" serien,
Final bid4,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Biblioteksbord, valnöt, 1900-talets 1 hälft,
Final bid1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Damarbetsbord, mahogny med mässingsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 1 hälft,
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Armstolar, 1 par, mahogny med intarsia, empirestil, sekelskiftet 1900,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Soffa, bonad bok, Nordtyskland eller Danmark, Louis XVI, sekelskiftet 1900,
Est1,100 - 1,200 SEK
Hörnvitrinskåp, mahogny, George III, 1700-talets slut,
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Soffbord med klaffar, valnöt med intarsia,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Stolar, 6 st, bonad bok, Danmark, 1910-20-tal,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Stol, lackerat och bronserat trä, empire, 1800-talets 1 hälft,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel,
Est1,600 - 1,800 SEK
Est1,600 - 1,800 SEK
Est200 - 300 SEK
Öronlappsfåtölj, mahogny med brun skinnklädsel,
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Armstol, skuret, lackerat och bronserat trä, Louis XV,
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1950-tal, sideboard, teak på benställning i björk,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Dragkista, ek och rotfanér, Danmark, Louis XVI sekelskiftet 1800,
Est2,200 - 2,400 SEK
Läskstänger, 2 + 1, trä respektive metall,
Est200 - 300 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, matsalsbord, svartlackerat hardwood och serpentinsten,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Aisslinger, Werner för Magis, Italien, förvaringsmöbel, röd plast och metall, 12 lådor, "plus unit",
Final bid3,600 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Soffbord, bonat trä, modern tillverkning
Est500 - 600 SEK
Byrå, bemålat och marmorerat trä, gustaviansk typ, 18-1900-tal,
Final bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Soffbord, bonat trä med metallbeslag, orientaliskt,
Est400 - 500 SEK
Soffbord med tidningshylla, hardwood och rotting, orientaliskt arbete,
Est300 - 400 SEK
Fållbänk, avlutad fur, sekelskiftet 1900,
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Byrå, avlutad fur, sekelskiftet 1900,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Slagbord, avlutad fur, 17-1800-tal,
Final bid1,800 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Väggvitrinskåp, avlutad fur, sekelskiftet 1900,
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Matsalsstolar, 4 + 2 cm, svartlackerad alm och rotting,
Est2,200 - 2,400 SEK
Stegstol, delvis bemålat trä, sekelskiftet 1900,
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Okänd svensk designer, bokhylla, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal, ben med lejontassar,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Caféstol, böjträ, Thonets art,
810
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Pall, gullackerat trä på svartlackerat stålunderrede,
824
Est300 - 400 SEK
Pall, svartlackerat trä på svartlackerat stålunderrede,
825
Est300 - 400 SEK