Lowest lot number
- Måleri & GrafikClear filters
Berg, Håkan, färgserigrafi, "Utan titel 6",
Est400 - 500 SEK
Elfgren, Helena, färgetsning, "Samtal om natten",
Est400 - 500 SEK
Svensson, Gunnar, olja, Caroli kyrka från Sandgärdsgatan - motiv från Borås,
Est300 - 400 SEK
Okänd spansk konstnär, fotografiskt tryck, "Dit de Colom",
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
771
Qvarsebo, Mikael efter Rembrandt Harmenszoon Van Rijn, olja, "Kökspigan",
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, sjöman,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
822
Wiberg, Harald, litografier, 2 st, vinterslakt respektive hästfora i vinter,
Est200 - 300 SEK
848
Draner, Jules Renard, litografier, 2 st, handkolorerade, sekelskiftet 1900,
Est500 - 600 SEK
850
Est400 - 500 SEK
851
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, mansporträtt,
Est1,800 - 2,000 SEK