Sommarauktion

Sommarauktion
Okänd designer, 1950-tal, vägghylla, teak
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Jordglob, Dr Neuse, mellankrigstid, import Svenska Bokhandelscentralen,
798
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Spegel, förgyllt och bemålat trä och stuck, oscariansk, dekor av lagerkvistar samt porträtt av Kronprinsessan (sedermera Drottning) Viktoria under svensk kronprinskrona,
800
Final bid1,700 SEK
Est600 - 800 SEK
Snusdosa, sköldpadd, 1800-talets mitt,
808
Est500 - 600 SEK
Noteringshäfte, lackarbete och läder, 1800-talets 2 hälft,
809
Est300 - 400 SEK
Rakspegel, bonat trä och krom, 1960-tal,
810
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
813
Final bid450 SEK
Est600 - 800 SEK
814
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Ljusstakar, ett par, silver
815
Ljusstakar, ett par, silver
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Cykel, Crescent Kebne, 24 vxl
816
Cykel, Crescent Kebne, 24 vxl
Final bid2,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Piedestal, bronserat trä och stuck med dubbla marmorskivor,
819
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Jordglob med invändig belysning, 1900-talets 2 hälft,
820
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Axelremsväska, svart läder med metalldetaljer, Bon Goût,
822
Est400 - 500 SEK
Axelremsväska, svart läder, Bon Goût,
823
Est400 - 500 SEK
Läkarväska, läder med metallbeslag,
825
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer för Studio Laurana, Italien, väggur, emaljerad metall
833
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
841
Final bid1,300 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, "Jumbo",
843
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Stort parti Blue-Ray-filmer,
844
Stort parti Blue-Ray-filmer,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Kol/kokshämtare, koppar och mässing,
857
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
861
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Nylund, Gunnar, skålfat, brons, dekor av fiskar och vattenväxter,
862
Est400 - 500 SEK
873
Est900 - 1,000 SEK
875
Final bid4,000 SEK
Est4,600 - 5,000 SEK
Rullbandspelare, Revox A 77
876
Rullbandspelare, Revox A 77
Final bid1,700 SEK
Est500 - 600 SEK
Parti rullband, 1 låda,
877
Parti rullband, 1 låda,
Final bid800 SEK
Est600 - 800 SEK
888
Final bid4,400 SEK
Est4,600 - 5,000 SEK
890
Est1,300 - 1,400 SEK
895
Est1,600 - 1,800 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, hyllsektioner, 3 st, teak,
900
Final bid2,600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, gustaviansk stil, 1900-talets mitt,
901
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Skivspelare, Garrard 401
903
Skivspelare, Garrard 401
Final bid5,500 SEK
Est200 - 300 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000 C,
904
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Lykta, brunmålat trä och glas, 1900-talets 1 hälft,
907
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Ölback, bemålat trä, Carlsberg, 1900-talets mitt,
915
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Käpp, skuren hardwood, Västafrika, 1900-talets 2 hälft,
918
Est200 - 300 SEK
919
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Leksak, plysch, Steiff, orangutang,
927
Est400 - 500 SEK
Leksak, plysch, Steiff, kanin
928
Leksak, plysch, Steiff, kanin
Est400 - 500 SEK
Leksak, plysch, Steiff, Bambi,
929
Est400 - 500 SEK
Leksaker, 4 st, plysch, Steiff, hundar
930
Est600 - 700 SEK
Leksaker 3 st, plysch, Steiff, plejon, leopard samt kanin,
931
Est500 - 600 SEK
Kista, ek, barocktyp, delvis 16-1700-tal,
933
Final bid1,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Rakspegel, grålackerat trä, nyrenässans, 1800-talets slut, vridbar spegel,
934
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets 2 hälft,
939
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Tvättkorg, rotting, 1900-talets mitt,
943
Est400 - 500 SEK
Piedestal, bronserat trä och stuck med dubbla skivor i Kolmårdsmarmor,
949
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Spegel, palisander med mässingsbeslag,
953
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK